Mocowanie zwodów poziomych na dachu

W zależności od pokrycia dachowego konieczne jest dobranie odpowiednich uchwytów, które zapewnią wieloletnią skuteczność instalacji oraz estetyczny efekt. Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem wydaje się wykonanie instalacji z drutu aluminiowego na uchwytach ocynkowanych ogniowo, należy jednak rozważyć zastosowanie uchwytów nierdzewnych, które dzięki jeszcze lepszej odporności na korozję, wydłużą żywotność instalacji.

Żeby zapewnić skuteczną ochronę budynku należy zabezpieczyć wszystkie miejsca narażone na bezpośrednie uderzenie pioruna. W tym celu wystawia się antenki w narożnikach budynków, jaskółkach, wykuszach i wypustach dachowych.

Do dachów pokrytych dachówką ceramiczną najczęściej stosuje się regulowane uchwyty gąsiorowe, których kolor można indywidualnie dopasować w zależności od koloru dachówki. Do dachów pokrytych blachą stosujemy zarówno uchwyty przykręcane, jak i takie, które nie wymagają wiercenia.

Dachy płaskie, pokryte papą lub membraną zabezpiecza się montując drut na podporach betonowych z podstawą plastikową, przy użyciu uchwytów do blachy, mocując je na attykach budynku lub stosując systemy naciągów.

Zwody mocujące na dachu instalacje odgromową
Zwody mocujące na dachu
Zwody mocujące na dachu instalacje odgromowe